Rezydencja Seniora "Marylka" 607 798 352

O nas

Ten Dom stworzyliśmy z myślą o sobie.

Kto z nas chciałby być oddany przez rodzinę do Domu Opieki? Raczej nikt.

A kto z nas chciałby być na starość ciężarem dla swojej rodziny? Też raczej nikt.

A, gdybyśmy, będąc jeszcze w dobrej kondycji zdrowotnej, znali taki Dom, w którym chcielibyśmy zamieszkać na starość?,

Taki Dom musiałby spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Nie chcielibyśmy być skazani tylko na wegetację w Domu Starców. Odpowiednia pielęgnacja i opieka medyczna są bardzo ważne, ale my chcemy mieć jeszcze radość z życia

Trudno jest znaleźć taką placówkę, dlatego postanowiliśmy ją stworzyć sami z zamiarem zamieszkania w nim w odpowiednim czasie.

Nie musimy czekać aż będziemy niedołężni i chorzy. Stworzyliśmy placówkę, która zapewni nam godne życie w podeszłym wieku, a pobyt w takim domu będzie przebiegał jak byśmy byli na zasłużonych wakacjach.

Jesteśmy pierwszą w Polsce organizacją, Fundacją, która powstała by dbać o prawidłową, profesjonalną, obsługę pacjenta jak również działającą na rzecz rozwoju psychologii, psychoterapii i psychiatrii, zwłaszcza pod kontem wykorzystania w praktyce trendów naukowych oraz nowych metod leczenia i procesów psychoterapeutycznych.

Fundacja IWP jest inicjatywą wychodząca naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu na innowacyjne wsparcie psychologiczne, również w dziedzinie troski i opieki dla osób starszych.

Co trzeci człowiek powyżej 65 roku życia cierpi na depresję. Osoby te odnoszą wrażenie osamotnienia i izolacji, czują się bezradni i tracą sens życia.

Jesteśmy pierwszym i jedynym w Polsce Domem Opieki ze wzmożoną opieką psychologiczną

Odpowiednia pielęgnacja i opieka medyczna są bardzo ważne, ale my dajemy nieco więcej.  Dążymy do osiągnięcia przez naszych pacjentów stanu radości z życia.

Biorąc pod uwagę fakt, że co trzeci człowiek powyżej 65 roku życia cierpi na depresję, że osoby te mają poczucie osamotnienia i izolacji, czują się bezradni i tracą sens życia oraz, że depresja jest tylko jedną z wielu dolegliwości psychicznych, na, które narażone są osoby starsze, oferujemy im oprócz pielęgnacji i opieki medycznej również intensywne wsparcie psychologiczne.

Czytaj: opieka psychologiczna

Od strony psychologicznej przywiązujemy ogromną wagę do integracji rodzinnej.

Seniorzy żyją coraz dłużej. Dystans międzypokoleniowy zwiększa się. Pęd życiowy, całkowicie inne zainteresowania własnych dzieci i wnuków powodują poczucie pustki, Osoby starsze potrzebują towarzystwa nie tylko osób w podobnym wieku, lecz także młodszych i tych najmłodszych.

Aby zachęcić rodziny do częstych odwiedzin stworzyliśmy dla nich szeroki wachlarz usług i imprez integracyjnych.

Czytaj: coś dla rodzin